Мартин Сурилов най-бърз в шейкдауна на рали "България"

Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Citroen C3 R5) записаха най-доброто време в 4,5-километровият шейкдаун, предшестващ старта на 52-рото издание на рали “България”.

Екипажът на АСК “МС Рали Тийм” премина три пъти по трасето, като записа най-добро време от 2.15,9 минути. Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Skoda Fabia Rally2 evo) завършиха на второ място с разлика от 0,5 секунди.

Мартин Сурилов: Има много места, където може да се рискува

Симоне Темпестини/Серджиу Иту (Porsche 997 R-GT) направиха едва две минавания по трасето и се класираха на трето място, на 1,9 секунди от Сурилов. Зад тях са Антон Титов / Александър Спиров (Skoda Fabia R5) с четвърто време.

Пламен Стайков: Ще атакуваме във всички отсечки

Челната петица се затваря от Никола Мишев и Петър Сивов (Peugeot 208 Rally4), които са и най-бързият екипаж с автомобил с един двигателен мост в днешния шейкдаун.

Темпестини: Обичам да се състезавам на нови места

По-рано днес лидерът в класирането на националния рали шампионат Пламен Стайков (навигатор Рафи Кадир, Skoda Fabia R5) заяви, че няма да участва в шейкдауна.

Темпестини прави частен тест днес

Стартът на 52-ото издание на рали “България” ще бъде даден тази вечер в 20:30 ч. пред крепостта “Царевец”, а преди това феновете на автомобилният спорт ще имат възможността да се срещнат със състезателите в сесия за автографи.

Снимка: Пресцентър на рали "България"/Ивайло Старчев