Флуминензе е на полуфинал на Копа Либертадорес след нова победа срещу Олимпия (Асунсион)

Бразилският Флуминензе победи с 3:1 в гостуването си на Олимпия (Асунсион) и с общ резултат 5:1 се класира за полуфиналите на Копа Либертадорес.

Джон Кенеди откри за бразилците в 24-ата минута, като Факундо Сабала възстанови равенството в 44-ата минута. През втората част нещата вървяха към запазване на равния резултат, но 19 минути преди края на редовното време домакините останаха с човек по-малко след втория жълт картон на Фернандо Кардозо, което вдъхнови играчите на Флуминензе да стигнат до пълния успех и в ответния двубой.

Това в крайна сметка се случи в заключителните минути на мача, когато гостите вкараха два нови гола, като и двата бяха дело на 35-годишния аржентинец Херман Каньо. Първия отбеляза в 80-ата минута, а втория в 91-ата.

В спор за участие във финалния сблъсък Флуминензе ще спори с друг бразилски тим - Интернасионал. Победителят ще се реши в два мача на разменено гостуване, като първият двубой е на 27-и септември (сряда), а реваншът е на 4-и октомври (сряда).

В другата полуфинална двойка ще се срещнат отборите на Бока Хуниорс от Аржентина и още един бразилски клуб - Палмейрас.