Марсело блесна със страхотен гол на “Маракана” и вдигна първи трофей след завръщането си във Флуминензе

Бразилската легенда Марсело триумфира с първи трофей, откакто се завърна в родния си клуб Флуминензе в края на февруари. Това стана благодарение на снощната победа на тима с 4:1 над Фламенго на “Маракана” във финала на първенството на Рио де Жанейро. Така “трикольорите” заличиха пасива от 0:2 след първия мач между двата тима и станаха щатския шампион с общ резултат 4:3.

Именно Марсело откри резултата в 30-ата минута. Тогава той пое топката на границата на наказателното поле, справи се с двама противникови играчи и със страхотен далечен шут я прати в противниковата мрежа. Последваха два гола на Херман Кано (34', 56'), а четвъртото попадение за тима отбеляза Александeр (65'). Почетният гол за Фламенго беше дело на Айртон в последните секунди на срещата.

Така Флуминензе триумфира с 33-тата си титла на Рио де Жанейро и този уикенд ще стартира в същинското първенство в Бразилия с приповдигнат дух. Фламенго пък си остава със своите 37 титли от Кампеонато кариока, които са рекордни за щата.

Снимки: Imago