Генк оцеля в Турция след драма с дузпи

Отборът на Генк се класира за групите на третия по значимост турнир след трудна победа с 5:4 срещу тима на Адана Демирспор след изпълнение на дузпи. Домакините спечелиха в редовното време и след двете продължения по 15 минути с минимално 1:0 и пратиха срещата в решителна фаза от изпълнение на 11-метрови наказателни удари, след като двубоят преди седмица завърши 2:1 в полза на белгийците.

Турците издебнаха своя момент в продължението на първата част и поведоха след изпълнение на дузпа. Всъщност Шериф Ндиайе пропусна удара от бялата точка, но бе безкомпромисен при добавката и успя да изравни общия резултат. След това нови голове не паднаха до края на редовното време, нито в двете продължения по 15 минути и така се стигна при изпълнение на дузпи.

При изпълнението на дузпите гостите от Белгия бяха тези, които ликуваха. Те реализираха всичките си пет наказателни удара, като в герои за тях се превърнаха изпълнителите Брайън Хейнен, Кристофър Бонсу Ба, Ануар Айт Ел Хадж, Азис Мохамед, Толу Арокодаре. За турците Мбайе Нианг, Бенжамен Стамбули, Юсуф Сари и Бабаджиде Дейвид бяха точни, но пропускът на Юнес Беланда смълча феновете по трибуните на “Йени Адана Стадиуму”.

Снимки: Imago