Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

ЛАСК постигна целта си с равенство в Мостар

ЛАСК направи 1:1 като гост на Жрински (Мостар) и намери място сред участниците в групите на Лига Европа. Домакините поведоха с гол на Неманя Билбия от дузпа, но Бранко Йовичич изравни и класира ЛАСК в следващата фаза с общ резултат 3:2.

През първото полувреме австрийците имаха по-голямо притежание на топката, но не създадоха чисти положения, а домакините получиха дузпа и откриха резултата в 38-ата минута. Точен беше звездата на тима Билния.

ЛАСК заигра по-добре през втората част и бързо успя да изравни. Гола отбеляза Йовичич в 52-ата минута с шут извън наказателното поле, при който топката се отби от дясната греда и влезе във вратата.

Жрински се опита да притисне съперника в края и да стигне до продължения, но не отправи нито един точен изстрел към вратата, пазена от Тобиас Лавал.