Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 1:0

Осасуна изпусна аванс от два гола и освободи пътя на Брюж към групите, Игор Тиаго с важен гол

Брюж елиминира Осасуна в плейофния кръг на Лигата на конференциите и ще играе в груповата фаза на турнира, след като двата отбора направиха 2:2 на стадион "Ян Брейдел". Преди седмица белгийският тим обаче спечели в Памплона и това се оказа решаващо. Осасуна водеше с 2:0 до 53-тата минута. Йохан Мохика откри в 27-ата минута след нисък удар от границата на наказателното поле, последвал заучено изпълнение на корнер. Анте Будимир удвои в 53-тата, когато засече с глава центриране на Рубен Пеня.

Само за четири минути - между 73-тата и 76-ата, Брюж обаче изравни. Бившият играч на Лудогорец Игор Тиаго намали с глава, засичайки центриране от корнер, а Андреас Сков Олсен направи 2:2, наказвайки грешка на Мохика в наказателното поле. Гостите претендираха за нарушение, но такова нямаше и Осасуна може да се сърди само на себе си за пропуснатия аванс.

Снимки: Imago