Спарта допусна обрат на "Максимир", Мартин Минчев не помогна

Спарта (Прага) загуби с 1:3 гостуването си на Динамо (Загреб) в първи мач от плейофите в Лига Европа. Дебют начело на хърватския тим направи бившият халф на ЦСКА Сергей Якирович, а за Спарта като резерва през второто полувреме се появи националът Мартин Минчев

Първото полувреме беше равностойно. В 39-ата минута гостите от Чехия получиха дузпа, реализирана от Ладислав Крейчи. Малко по-късно обаче хубава комбинация на Динамо завърши с попадение на Дарио Шпикич за 1:1.

Втората част премина изцяло под контрола на домакините. В 59-ата минута разбъркване пред вратата на Спарта завърши с гол с глава на Дино Перич, а малко по-късно Лука Иванушец проби в наказателното поле и технично насочи топката под плонжа на Петер Виндал за крайното 3:1.

За Иванушец това беше последен мач с екипа на "модрите". Хърватският национал ще продължи кариерата си в шампиона на Нидерландия Фейенорд.