Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Третодивизионен отбор изхвърли Аугсбург от турнира за Купата на Германия

Третодивизионният Унтерхахинг поднесе голямата изненада в мачовете от днешната програма на първия кръг от Купата на Германия, след като отстрани елитния Аугсбург, побеждавайки го с 2:0. Попаденията бяха дело на Матиас Феч (28’) и Бойпело Машиго (90+4’). Баварците доминираха през целия мач, но бяха наказани за своите пропилени шансове за гол.

Междувременно, полуфиналистът от миналия сезон Фрайбург не сгреши и записа очакван успех с 2:0 при гостуването си на аматьорския Оберахерн. Победата можеше да дойде и с много по-убедителен резултат, но вратарят на домакините Марк-Патрик Редл спаси цели 11 удара. Той обаче беше безпомощен при головете на резервата Кристиан Гюнтер (60’) и Роланд Шалай (77’).

Втородивизионният Фортуна (Дюселдорф) също продължава напред в турнира, след като спечели визитата си на аматьорския Илертисен с 3:1. За победителите се разписаха Кевин Фрисоргер (3’ - автогол), Винсент Вермей (27’) и Христос Цолис (90+1’), а за домакините точен беше именно Фрисоргер.

В друг мач от състезанието гостуващият Волфсбург постигна категорична победа с 6:0 над аматьорския Макаби (Берлин). През първото полувреме Лукас Нмеча (8’) и Йонас Винд (9’) вкараха два бързи гола, а след почивката Тиаго Томаш (53’, 89’), Яник Герхарт (57’) и Боте Баку (79’) отбелязаха останалите четири попадения.