Македония (ГП) с първа победа за сезона, Карачанаков заменен на полувремето

Македония (Гьорче Петров) записа първа победа за сезона в първенството на Северна Македония. Тимът се наложи с 1:0 над Брегалница (Щип) в домакинството си от 2-рия кръг. Българският халф Антон Карачанаков започна титуляр за домакините, но бе заменен на полувремето, като не е ясно дали става дума за травма или е треньорско решение.

Единственият гол в мача падна през второто полувреме. Точен бе Алексей Славков в 78-ата минута.

В края и двата тима завършиха мача в намален състав, след като в 85-ата минута Филип Стойчевски от гостите бе изгонен, а след това дълбоко в добавеното време и Ристе Темелков от домакините също видя червения цвят в ръката на съдията.

С тази победа Македония сложи край на негативната си серия от 7 мача без победа, след като не спечели нито една от летните си контроли, а освен това загуби и двата си сблъсъка с Рига в Лигата на конференциите. Отборът вече има 3 точки в актива си и се изравни с днешния се съперник, като двата тима заемат съответно 7-ото и 8-ото място в класирането.