Македония (Гьорче Петров) и Антон Карачанаков аут от Европа

Отборът на Македония (Гьорче Петров), където се състезава българинът Антон Карачанаков, загуби с 1:4 от латвийския РФС в реванша от първия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, с което отпадна окончателно от европейските клубни турнири за този сезон.

Карачанаков започна мача на пейката и се включи в срещата в 72-ата минута, когато замени нападателя Филип Алексовски, но не успя да помогне на отбора си да стигне до обрат.

Отборът от югозападната ни съседка бе загубил и първия мач преди седмица с 0:1, което го принуди да се отвори и да търси успеха на всяка цена. Така играчите на Мите Митев допуснаха попадение в края на първото полувреме, когато Седрик Куадио откри резултата в 41-ата минута.

Втората част започна оптимистично за Македония (Гьорче Петров) с изравнителното попадение на Кристиян Стойковски в 50-ата минута, но това бе последното хубаво нещо за гостите в мача. След това РФС пое инициативата и до края играчите от Латвия вкараха още три гола. Първо Седрик Куадио отбеляза втори гол в 58-ата минута, после Стефан Панич покачи в 68-ата минута, а в 86-ата минута Дмитрийс Зеленковс оформи разгрома.

Снимка: ФК Македонија Ѓорче Петров 1932/ Facebook