Вердер се орезили за Купата на Германия без очакващия трансфер Илия Груев, Леверкузен громи

Без българския национал Илия Груев в състава Вердер (Бремен) записа срамно отпадане с 2:3 от третодивизионния Виктория (Кьолн) в 1/32-финалите за Купата на Германия. Българският национал отпадна от разширения състав на тима си, защото му предстои трансфер, съобщава "Билд".

Към халфа има интерес от клубове от Германия, Англия и Италия, както и от нидерландски гранд, като това най-вероятно е Аякс. "Билд" съобщи наскоро, че Вердер е отказал оферта от 4 милиона евро за българина, но вероятно подобрено предложение ще склони клуба от Бремен да продаде Груев преди старта на Бундеслигата след седмица.

Без него Вердер записа срамно отпадане от турнира, като това беше голямата изненада от днешния ден. Тимът от Бремен почти цял мач игра с човек по-малко на терена, след като Амос Пийпер получи червен картон още в 11-ата минута. Въпреки това Вердер два пъти повеждаше в резултата чрез Марвин Дукш (43') и Никлас Фюлкруг (77-дузпа), но домакините изравняваха благодарение на попадения на Давид Филип (72', 79'), а в последните секунди на добавеното време Дони Богичевич (90+5') им донесе ценния успех.

Байер (Леверкузен) пък не остави никакви шансове на аматьорския Тевтония (Отензен) и разгроми противника си с 8:0 като гости, като за "аспирините" се разписаха осем различни футболисти. Едмон Тапсоба (16'), новото попълнение Виктор Бонифас (42'), Флориан Вирц (45') се разписаха през първата част. Още пет гола добавиха през второто полувреме Амин Адли (59-дузпа), Джереми Фримпонг (68'), Адам Хложек (75'), друг от новите - Йонас Хофман (81') и Роберт Андрих (90').

В друга среща Нюрнберг бе също така убедителен, като разпиля като гост Обернойлад с 9:1. Санкт Паули пък победи като гост Атлас (Делменхорст) с 5:0, а Холщайн (Кил) се наложи над Гутерслох далеч от дома с 2:0.

Снимки: Imago