Дортмунд разгроми аматьори за Купата на Германия, Забитцер дебютира с гол

Борусия (Дортмунд) започна сезона с убедителна победа, като спечели с разгромното 6:1 като гост на четвърдивизионния Шот Майнц в 1/32-финалите от турнира за Купата на Германия. Новото попълнение от Байерн Марсел Забитцер се отчете с дебютно попадение, а друг от новите - Рами Бенсебаини, също изигра първия си официален мач за "жълто-черните". Единствената неприятна новина за тима на Един Терзич бе контузията на Никлас Зюле, който бе заменен принудително в 29-ата минута от Нико Шлотербек.

Борусия (Дортмунд) започна силно и реши мача още през първото полувреме. Първият гол дойде в 22-рата минута, когато Себастиан Алер засече с глава отлично центриране на Юлиан Брант. Само две минути по-късно именно Брант се разписа и чукна топката в мрежата за 2:0, след като Донийл Мален пусна чудесен успореден на вратата пас.

Домакините обаче не се предадоха и успяха да върнат един гол в 34-тата минута. След пряк свободен удар последва разбъркване в защитата на Дортмунд, като бранителите на "жълто-черните" не се ориентираха добре и топката попадна в Нилс Ганс, който с хубав удар намали на 1:2. Радостта на аматьорите обаче не трая дълго, като още в следващата атака Себастиан Алер вкара второто си попадение в мача, след като се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и отблизо направи 1:3.

През втората част Борусия  успя да вкара още голове. В 57-ата минута Марко Ройс напредна и стреля опасно, вратарят на Шот Майнц успя да избие, но дошлият от Байерн през това лято Марсел Забитцер направи успешна добавка за 1:4, като дебютира с попадение за новия си отбор. 1:5 пък направи Донийл Мален, който се разписа с красив удар с десния крак в 80-ата минута. Крайното 1:6 оформи резервата Юсуфа Мукоко пет минути по-късно, който направи чудесно двойно подаване с Мален, финтира защитник на домакините и с бомбен удар с левия край не остави шансове на стража на домакините. Дортмунд можеше да вкара и още попадения, но пропусна няколко чисти положения.

Снимки: Imago