Без проблеми за Щутгарт и Херта в ранните мачове от Купата на Германия

Щутгарт и Херта не срещнаха проблеми в ранните мачове от 1/32-финалите за Купата на Германия днес, като и двата тима записаха разгромни победи като гости на нискоразредните си съперници.

"Швабите" победи с 4:0 четвъртодивизионния Балинген. Щутгарт реши всичко още през първата част с попадения на Енцо Мило (25'), Силас Вамангитука (34') и Сехру Гираси (43'), а през втората част понамалиха темпото и вкараха само още един гол чрез Ватару Ендо (55').

Херта пък бе още по-убедителен, като разби с 5:0 четвъртодивизионния Карл Цайс в Йена. Палко Дардай откри за белинчани още в 6-ата минута, като полувремето завърши само с един гол преднина за гостите. През втората част обаче на терена имаше само един отбор, като Херта успя да вкара още четири попадения само за 15 минути, дело на Харис Табакович (47'), Марко Рихтер (49', 52') и Филип Уремович (59'), с които се поздрави с разгромен успех.

Днес предстоят да се изиграят още редица срещи от същата фаза, с участието на елитните Борусия (Дортмунд), Байер (Леверкузен) и Вердер (Бремен).

Снимки: Imago