Интер надви РБ Залцбург в шоу със 7 гола

Отборите на Интер и РБ Залцбург си спретнаха зрелищна контрола на стадиона на австрийския шампион, която беше спечелена от миланския гранд с 4:3. Резултатът можеше да бъде съвсем различен, но “биковете” пропуснаха две дузпи и така трябваше да се примирят със загубата под проливния дъжд.

Още в петата минута Карим Конате пропусна дузпа за Залцбург, след като стреля покрай вратата. Само минута по-късно нападателят се реваншира и все пак откри резултата. В 9-ата минута обаче неговият съотборник Страхиня Павлович си отбеляза автогол. “Нерадзурите” завършиха пълния обрат в 25-ата минута чрез попадение на Стефан де Фрай. Десет минути по-късно Конате възстанови равенството, но още в 43-тата Хоакин Кореа върна преднината на Интер. В самия старт на втората част Самсон Байду направи резултата 3:3. В 69-ата минута австрийците можеха да поведат, но тогава Роко Шимич стреля неточно от бялата точка. Така се стигна до последната минута на редовното време, когато резервата Стефано Сенси отбеляза победния гол за италианския отбор.

Стартов състав на Интер: Зомер, Дармиан, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Кореа

Снимки: Imago