Нигерия огорчи единия домакин на Световното за жени

Отборът на Нигерия записа победа с 3:2 над Австралия в зрелищен двубой от група В в Бризбън, но феновете на стадиона не успяха да помогнат на единия от домакините на Световното първенство за жени да избегне загубата.

Австралийките бяха много по-опасният тим през първото полувреме, но повечето им удари се оказваха неточни. Те все пак успяха да поведат в началото на добавеното време на първата част след шут на Емили ван Егмънд по земя. Нигерийките обаче успяха да изравнят секунди преди почивката, когато Учена Кану се възползва от отскочила след рикошет топка и я прати в мрежата.

Домакините доминираха и през втората част, но въпреки това се стигна до пълен обрат в полза на техния опонент. В 65-ата минута Осиначи Охале беше точна с глава малко след изпълнение на корнер. В 72-рата минута пък резервата Асисат Ошоала извлече полза от неразбирателство между защитничката Алана Кенеди и вратарката Макензи Арнолд и също успя да се разпише. Кенеди все пак успя да се реваншира с гол с глава след корнер в десетата минута на добавеното време, но “Матилдас” нямаха достатъчно време за изравнително попадение.

Така Нигерия поведе в групата с актив от 4 точки, колкото има и вторият Канада. Австралия се смъкна на третата позиция с 3 пункта, а последният Eйре е без актив. В понеделник е срещата между “кленовите листа” и домакините, както и тази между ирландките и африканките.

Снимки: Imago