Канада съкруши надеждите на Ирландия за класиране в следващата фаза на Световното първенство за жени

Канада надделя с 2:1 над Ирландия във втори мач за двата тима от груповата фаза на Световното първенство по футбол за жени. Кати Маккейб откри резултата в полза на Ейре още в 4-ата минута, но Меган Конъли (45’) си отбеляза автогол в края на първата част, а Адриана Лион завърши обрата в полза на “кленовите листа”.

Ирландия поведе в резултата още преди да са изминали пет минути от двубоя, когато възпитаничките на Вира Пау успяха да се възползват от добра комбинация след корнер и хванаха вратарката Кейлън Шеридън неподготвена, за да стигне в крайна сметка кълбото до Кати Маккейб, която отбеляза за 1:0. Канадките успяха да изравнят резултата дълбоко в добавеното време, когато не особено високо центриране в пеналта премина през няколко тела, за да бъде пратено в мрежата от Мегън Конъли, която си вкара автогол за 1:1.

Това попадение посъбуди възпитаничките на Бев Пристман, които заиграха с много по-вече енергия и вдъхновение след почивката. “Кленовите листа” успяха да направят пълен обрат в 54-ата минута, когато хубав пас на Софи Шмит намери около точката за дузпа Адриана Лион, която успя падайки да промуши топката покрай вратарката на ирландките за 2:1. Канадките продължиха да доминират в срещата, но на моменти сякаш се оголваха повече от необходимото в задни позиции. Именно това можеше да им изиграе лоша шега в края на срещата, когато Кати Маккейб бе близо до това да се реваншира за автогола си от края на първата част, успя да напредне добре, но изстрелът и бе отразен.

Тази победа изстреля Канада на върха в класирането на група “В” с четири точки, след като те завършиха наравно на старта на шампионата срещу Нигерия. За Ирландия пък това бе разочароваща втора загуба, която прекрати надеждите им за класиране в следващата фаза.

Снимки: Gettyimages