Пропусната дузпа лиши Канада от силно начало на Мондиала за жени

Олимпийският шампион Канада не успя да надвие Нигерия в първия си мач от Световното първенство за жени, което се провежда в Австралия и Нова Зеландия. Двубоят от група “Б” завърши при 0:0. Канадките пропуснаха дузпа в 50-ата минута чрез капитана си и местна легенда Кристин Синклеър.

Отборът от Северна Америка, който е амбициран да стигне далеч напред в турнира, имаше изявено предимство през цялата среща. Неточното изпълнение от бялата точка малко след почивката обаче като че ли смути футболистките на Бев Пристман.

Дълбоко в добавеното време Дебора Абодиун от тима на Нигерия получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Ашли Лоурънс.

Вчера, в другата изиграна среща от тази група до момента, домакинът Австралия надви Република Ирландия с 1:0.

В следващия кръг Канада ще спори с европейките, а Австралия ще играе с Нигерия.