Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:0

Банско и Вихрен не се победиха в атрактивна контрола

Отборите на Банско и Вихрен (Сандански) завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на терените на "Евима футбол" край Банско. Символичните домакини поведоха с гол на Иван Георгиев. Той засече отблизо прострелно центриране на Марио Димитров. Никола Георгиев изравни от дузпа в 31-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение срещу самия него от главния съдия Костадин Ангелов. През второто полувреме Георги Рошков нацели греда за Банско, а влезлият като резерва Методи Костов пропусна най-доброто положение за Вихрен. Наставниците на двата отбора Борис Галчев и Наджи Шенсой демонстрираха страхотно уважение и отношение един към друг. Както е известно, преди 14 години Шенсой бе треньор на Галчев и Тодор Паланков в Пирин Благоевград. Шенсой отново опита различни ротации в състава си. Така през първото полувреме плеймейкърът Томи Костадинов отново игра като централен защитник, както и преди дни при победата над Пирин Разлог с 2:0.