Вихрен с победа в дебюта на Шенсой

Вихрен победи с 2:0 Пирин (Разлог) в контролна среща играна на отлично подготвения терен в село Елешница. Срещата бе неофициален дебют за завърналия се след 7 години пауза в България Наджи Щенсой. Това бе и първа победа за Вихрен в летните контроли.

Двата отбора направиха здрав мач и полезна проверка. Головете за победителите отбелязаха Лазар Еринин в 10-ата и влезлият като резерва Методи Костов в 88-ата минути. Преди почивката близо до попадение бе и Никола Георгиев,който от фаул изпрати топката на сантиметри над напречната греда. Домакините от Разлог също имаха няколко много добри положения. Най-близо до попадение бе неостаряващият Николай Димиров, който остана сам срещу вратаря Котев, но прехвърли и вратаря, и вратата.

В игра за Вихрен влезе и португалецът Флавио, въпреки че е на само две-три тренировки. Срещата пропусна ветеранът Удоджи, който е по-назад с подготовката. За Пирин пък не игра Джейхан Зайденов. Следващите проверки за отбора от Разлог са срещу дублиращия отбор на Септември и ЦСКА 1948 III, а Вихрен ще играе с Банско в сряда.