Мексико спечели "Голд Къп" с късен гол

Мексико спечели турнира на КОНКАКАФ "Голд Къп". "Ацтеките" победиха трудно на финала състава на Панама с минималното 1:0. Победата им дойде с късен гол, дело на Сантяго Хименес в 88-ата минута.

Мексиканците бяха по-активният от двата отбора, особено през първото полувреме и можеха доста по-рано да вземат преднина, но попадение на Хенри Мартин в 33-тата минута бе отменено заради засада.

През втората част и Панама пропусна добри възможности чрез Алберто Кинтеро, Йоел Барсенас и Иван Андрерсон.

Развръзката обаче настъпи в 88-ата минута, когато резервата Сантиаго Хименес получи в предни позиции, финтира прекия си пазач, напредна и отбеляза за крайното 1:0.

Така Мексико отново триумфира турнира за рекорден 9-ти път. Панама пък за трети път в историята си трябва да се задоволи със сребърните медали, губейки трети финал.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!