Мексико продължава към елиминациите на "Голд Къп" след успех над Хаити и Назон

Мексико постигна втора победа в група "В" на турнира "Голд Къп" и по този начин си гарантира продължаване към елиминациите. "Ацтеките" надвиха с 3:1 състава на Хаити, в който титуляр бе нападателят на ЦСКА - София Дюкенс Назон, който остана на терена 72 минути, преди да бъде заменен от Дерик Етиен.

Мексико откри резултата в 46-ата минута, когато Хенри Мартин се разписа с глава след центриране на Уриел Антуна.

Десет минути по-късно резултатът бе удвоен. Рикардо Аде си отбеляза атрактивен автогол, опитвайки да блокира подаване на Хесус Гаярдо.

Хаити върна интригата в 78-ата минута, намалявайки резултата след гол с глава на Жан Жак Донле след центриране от корнер.

В 83-тата минута обаче мексиканците решиха всичко в своя полза след попадение на Сантяго Хименес, който засече центриране на Уриел Антуна.

Така Мексико събра актив от 6 точки и води в класирането в групата, като вече е сигурен участник на 1/4-финалите. Хаити запазва 2-рото място с 3 спечелени точки до момента.

Снимки: Imago