Мексико надви Коста Рика в 1/4-финалите на Голд Къп

Отборът на Мексико победи тима на Коста Рика с 2:0 и се класира за 1/2-финалите на Голд къп на КОНКАКАФ. След равностойни първи 45 минути мексиканците удариха в началото на втората част след точно изпълнена дузпа в 52-ата минута от Орбелин Пинеда. Коста Рика опита да изравни, но вместо това получи втори гол в 87-ата минута, реализиран от Ерик Санчес.

В първия 1/4-финал тази нощ Панама разби Катар с 4:0, а в утрешния 10 юли (понеделник) пък ще се изиграят последните два мача от тази фаза на състезанието. В първата среща, която започва в полунощ българско врем излизат Гватемала и Ямайка, а два часа и половина по-късно САЩ и Канада ще определят последния участник в топ 4.

Снимки: Gettyimages