Левски вкара три гола на Марица (Пловдив), "сините" с нов успех в контролите

Отборът на Левски постигна третата си победа от началото на лятната подготовка. "Сините" надиграха с 3:1 Марица (Пловдив) на стадиона в Правец. Попаденията за столичани реализираха Асен Чандъров (43), Илиян Стефанов (47) и Роналдо (79). Точен за "пиратите" пък бе Станислав Маламов (42).

16 Левски 3:1 Марица

Това бе трета проверка за "сините" от началото на лятната подготовка. В първата контрола футболистите на Николай Костов победиха с 2:1 Пирин (Благоевград) на "Герена", а няколко дни по-късно надиграха със същия резултат Етър, но в Правец.

В следващата приятелска среща Левски ще премери сили с къпърския АПОЕЛ.

Левски обяви програмата си до девети юли

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 7-ата минута. Ивелин Попов направи добър пробив по десния фланг, след което се опита да центрира, но бранител на пловдивчани успя да избие топката в корнер.

Две минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на Петър Начев. Асен Чандъров с глава отклони към Келиан ван дер Каап, който шутира от воле, но над целта.

В 28-ата минута се откри и най-доброто положение от началото на проверката. Патрик-Габриел Галчев изведе майсторски Илиян Стефанов, който излезе очи в очи със стража на "жълтите", но нападателят от удобна позиция стреля на сантиметри от целта.

В 42-ата минута Сали Садъков проби по десния фланг и центрира към Станислав Маламов, който от близка дистанция прати кълбото в мрежата на Иван Андонов.

Секунди по-късно "сините" изравниха резултата. Ивелин Попов намери Патрик-Габриел Галчев. Крайният бранител центрира в наказателното поле Илиян Стефанов, който засече с глава, а там Асен Чандъров успя да отклони топката и да се разпише.

В добавеното време на първата част Галчев отправи силен шут от далечна дистанция, но Петър Начев се справи със ситуацията.

Второто полувреме стартира отлично за столичани. В 47-ата минута Ивелин Попов намери Илиян Стефанов в наказателното поле, който с глава не остави шанс на стража на Марица

Секунди по-късно Веселин Марчев можеше да вкара гол. Той засече пас в наказателното поле, след като с топката се размина Хосе Кордоба, но Пламен Андреев успя да се намеси. В 58-ата минута Милен Танчев видя, че вратарят на Левски бе излязъл много напред и стреля почти от центъра, но кълбото се отби в десния страничен стълб.

В 79-ата минута преднината на Левски стана от два гола. Жереми Петрис изпълни дълъг тъч към Рикардиньо, който свали с гърди за Роналдо. Бразилецът си нагласи топката и с мощен шут матира стража на "пиратите".

Две минути преди края на срещата Марин Петков центрира по земя в наказателното поле към Асен Митков, който стреля, но топката бе избита от голлинията. Това бе и последната интересна ситуация в контролата.

ЛЕВСКИ - МАРИЦА 3:1

0:1 Станислав Маламов (42)
1:1 Асен Чандъров (43)
2:1 Илиян Стефанов (47)
3:1 Роналдо (79)

Стартови състави:

Левски: 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 22. Патрик-Габриел Галчев, 77. Дейвид Михалев, 20. Асен Чандъров, 16. Преслав Бачев, 10. Ивелин Попов, 21. Кристиян Йовов, 14. Илиян Стефанов

Резерви: 3. Николай Михайлов, 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 17. Уелтон, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 33 . Хосе Кордоба, 71. Антоан Стоянов, 88 . Марин Петков

Марица: 33. Петър Начев, 4. Мирослав Пушкаров, 9. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 23. Соломон Джеймс, 24. Ифеани Дейвид, 15. Христиан Димитров, 18. Сали Садъков, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски, 10. Веселин Марчев

Резерви: 26. Виктор Петков, 20. Йордан Пейчинов, 29. Атанас Ташолов, 3. Христо Цветков, 90. Петър Атанасов, 77. Стефан Попов, 13. Милен Танчев, 11. Олджай Алиев, 6. Наско Христев, 19. Ангел Пеев, 8. Георги Трифонов