Левски надви Пирин в дебюта на Костов, 17-годишен вкара след 56 секунди

Новият треньор на Левски Николай Костов направи успешен дебют при завръщането си на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" надвиха с 2:1 елитния Пирин (Благоевград) с голове в първата и 90-ата минути на мача. 17-годишният Преслав Бачев даде аванс на столичани в 56-ата секунда, след което Данил Кондраков изравни в 27-ата минута, а Рикардиньо от дузпа донесе успеха в последните секунди.

Новият треньор на "сините" Николай Костов дебютира начело на тима. Участие в мача не взеха националите на България Андриан Краев, Илиян Стефанов, Марин Петков, Патрик-Габриел Галчев и Пламен Андреев, които ще се включат в заниманията другата седмица. Нападателите Роналдо и Билал Бари пък са контузени и също пропуснаха учебната игра.

27 Левски 2:1 Пирин

На вратата на Левски застана ветеранът Николай Михайлов, а Жереми Петрис, Сонко Сундберг, възстановилият се от травма Хосе Кордоба и Цунами бяха в защита. В по-предни позиции Костов заложи на куп юноши. Това бяха Антоан Стоянов, Никола Бандев, Антон Иванов, който е спряган за Спортист (Своге), Кристиян Йовов и Преслав Бачев.

Младият таран веднага зарадва публиката по трибуните, след като с първото си докосване в 56-ата секунда прати топката в мрежата на Максим Ковальов. 17-годишният нападател бе изведен майсторски от Асен Митков зад отбраната с красиво подаване и вкара първото попадение в лятната подготовка на 26-кратните шампиони.

Николай Михайлов спаси удар на Пепси Гезим в 8-ата минута. Кордоба сбърка при изнасянето на топката към Митков в 27-ата минута, като гостите направиха светкавична контраатака. Борис Тютюков бе изведен зад отбраната и стреля силно, Михайлов изби, но връхлитащият Данил Кондраков с левия крак бе точен за 1:1.

В следващите минути Йовов хубаво се опита да намери Бачев, но таранът не успя да засече във вратата, а секунди след това Антоан Стоянов пробва рефлекса на Максим Ковальов, който изби. Йовов също пробва удар към гостуващия вратар, но без да го затрудни.

На почивката Костов смени целия отбор, като в игра се появиха Иван Андонов на вратата, Виктор Любенов, Ван дер Каап, Кристиян Димитров и Александър Божилов в защита. Нейтън Олдър, който бе под наем и се завърна на "Герена", Асен Чандъров и Ивелин Попов бяха халфове, докато Уелтон, Ел Джемили и Рикардиньо бяха в атака.

Именно голмайсторът на "сините" пробва удар над гредата. Малко по-късно накара Марио Кирев за избира силен негов изстрел, а при добавката Попов вкара. Ветеранът обаче беше в засада и попадението бе отменено.

Радослав Митревски също направи доста промени, но положения пред двете врати липсваха. "Сините" владееха инициативата, но нямаха много идея как да стигнат до голова ситуация. Освен това се видя, че имат и умора след първите тежки тренировки в лятната подготовка.

Все пак в 89-ата минута Уелтон проби отляво и бе фаулиран в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Рикардиньо, който финтира третия вратар Борислав Смилянски и донесе победата на Левски. В даденото продължение Уелтон отново проби, но този път защитник изпревари Рикардиньо. Така Левски заминава за Правец във вторник, където ще изигра минимум три контроли - Етър, Марица и с шампиона на Кипър Апоел (Никозия).

Николай Костов: Първите ми впечатления от отбора са много добри, работим по селекцията

ЛЕВСКИ 2:1 ПИРИН