Младите “петли” се справиха и с Норвегия

Франция записа втори успех в група “D” на Европейското първенство за младежи до 21 години. Тимът на Силван Рипол се наложи с 1:0 над Норвегия и оглавява класирането с пълен актив от 6 точки, но още не е сигурен четвъртфиналист.

“Петлите”, които на старта победиха Италия, започнаха със 7 промени в състава си. До почивката играта на французите не се получаваше, но през второто полувреме те вдигнаха оборорите и в 57-ата минута Майкъл Олисе прати топката ввъв вратата на Норвегия. Нападателят на Кристъл Палас беше точен след центриране на Амин Адли

Скандинавците се опитаха да отговорят в оставащото време, но няколкото статични положения пред наказателното поле на Франция не доведоха до реална заплаха за стража Люка Шовали.

За французите това беше 12-а победа от последните им 14 мача в груповата фаза на еврофинали.

В третия кръг “петлите” ще се изправят срещу Швейцария, а Норвегия ще има за съперник Италия.