Италия постигна задължителната победа, но трябваше да трепери за нея

Младежкият национален отбор на Италия записа много важен успех с 3:2 над връстниците си от Швейцария в двубоя помежду им в Клуж-Напока от група С на Европейското първенство до 21 години. След дискусионната загуба с 1:2 от Франция победата беше задължителна за “Скуадра адзура”, за да запази шансовете си за класиране за елиминациите, докато преди това “часовникарите” бяха надвили Норвегия със същия резултат.

Днешният двубой започна шеметно за “адзурините”, които поведоха с два ранни гола. Още в 6-ата минута Лоренцо Пирола откри резултата след удар с глава при центриране от корнер. Само пет минути по-късно Амир Саипи отрази изстрел с глава на Вилфред Ньонто от упор, но нападателят беше безгрешен при добавката си. Секунди преди почивката Фабиано Паризи издебна грешка на Люин Блум при центриране в наказателното поле и направи преднината на своя тим още по-убедителна.

“Кръстоносците” обаче излязоха пределно мотивирани за втората част с намерението да заличат тежкия пасив. Така в 47-ата минута Саймън Сом се възползва от подхлъзване на резервата Матео Канчелиери пред наказателното поле и веднага подаде топката на Кастриот Имери, който я прати в мрежата със страхотен далечен шут. Пет минути след това капитана на италианците Сандро Тонали загуби топката в центъра на терена и противниковият тим организира контраатака, която завърши с мощен удар на Зеки Амдуни за 2:3. В крайна сметка обаче италианците не допуснаха изненадващо възстановяване на равенството и вместо това съхраниха крехкия си останал аванс.

Така и двата отбора имат по 3 точки преди последния си мач от групата, а по-късно тази вечер е срещата между Франция и Норвегия. В сряда Италия ще играе срещу скандинавците, а по същото време Швейцария ще се изправи срещу “петлите”.