Очаквайте от 10:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Франция наказа Италия на Европейското за младежи

Франция победи Италия с 2:1 в първия мач на двата тима в група "D" на Европейското първенство за младежи до 21 години. "Петлите" стояха по-добре на терена през по-голяма част от мача и успяха да наложат волята си с голове на Арно Калимуендо в 23-тата и Брадли Баркола в 62-рата минута. За "адзурите" се рзписа Пиетро Пелегри в 36-ата минута.

Франция поведе в резултата с много красив гол. В 23-ата минута Калулу подаде към Калимуендо в близост до вратата, а той технично с пета отклони топката зад голлинията за 1:0.

В 36-ата минута Италия се върна в мача. Сандро Тонали центрира от фаул и Пелегри с глава бе точен за 1:1.

"Петлите" обаче си върнаха преднината в 62-рата минута. Баркола се възползва от грешка на Удоджи, открадна топката от краката му, нахлу в наказателното поле и отбеляза за 2:1.

В 83-тата минута обаче французите останаха в намален състав, след като Лоик Баде спъна откъсващия се Уилфред Ньонто и съдията му показа директен червен картон.

С човек повече Италия организира страхотен натиск в края на мача, като на няколко пъти вратарят Лукаш Шовалие направи блестящи спасявания, а в 91-вата минута и късметът не бе на страната на "адзурите" след като изстрел с глава на Раул Беланова се отби от гредата, след което останаха съмнения, че топката влезе във вратата, но защитник изби на голлинията, а съдията прецени, че това не е гол.

В крайна сметка Франция удържа победата и записа първи три точки в актива си, като дели първото място с тима на Швейцария. Италия пък остава с нулев актив и доста сложна задача в следващите си два двубоя, в които вече няма да има право на повече грешки.