Гол в 20-ата секунда класира Испания на четвъртфиналите

Испания победи с 1:0 Хърватия във втория си мач на Евро 2023 за младежи до 21 години и се класира за 1/4-финалите. “Ла Рохита” събра 6 точки и със сигурност ще завърши на едно от първите две места в група “В”, заедно с Украйна

Единственото попадение в мача, игран в Букурещ, отбеляза Абел Руис. Футболистът на Брага се разписа още в 20-ата секунда, а голът му се оказа най-бързият в историята на финалите на европейските първенства в тази възрастова група.

Загубата изхвърля Хърватия от турнира. “Ватрените” допуснаха поражение и от Украйна на старта и ще спорят с домакина Румъния за третото място в последния си мач.

Атаката за гола на Испания премина през Хуан Миранда и Серхио Гомес, който центрира, а Абел Руис прати топката в мрежата. Иберийците имаха още няколко добри възможности до почивката, а хърватите бяха доста стъписани след кошмарното начало.

През втората част възпитаниците на селекционера Драган Скочич заиграха по-смело. В последните минути Матия Фриган можеше да изравни, но Арнау Тенас направи важно спасяване. Преди товас Серхио Гомес уцели гредата.

Испания е начело в групата заради по-добрата си голова разлика от Украйна и в мача помежду им футболистите на Санти Дения ще са доволни и на равенство.