Украйна огорчи Румъния в последните минути

Отборът на Украйна постигна втора победа на Европейското първенство за младежи до 21 години, надигравайки с 1:0 един от домакините Румъния. Така с 6 точки украинците оглавяват класирането в група “В” и реално се класират за елиминациите. По-късно днес в същата група играят Хърватия и Испания

На стадион "Генча" победата за Украйна дойде пет минути преди края на срещата, когато защитникът на Ботошани Виктор Дикан си вкара автогол. Две минути по-късно Владислав Ванат от Украйна беше отстранен с червен картон, но това не промени хода на мача.

След като паднаха с 0:3 в първата среща, румънците днес бяха длъжни да вземат поне точка, за да запазят шансове за класиране напред. Момчетата на треньора Емил Съндой бяха малко по-живи, но това беше в първите 5 минути, когато създадоха впечатление, че искат и могат да победят. След това украинците взеха инициативата и единствено отличният вратар на ФКСБ Щефан Търновану остави равенството толкова дълго време.

Румъния играе на Европейското като съорганизатор, а тимът им – макар и с добри индивидуалности, не е постигал победа от месец март 2022 година или общо в девет поредни срещи.