Португалия и Нидерландия останаха без победа на Европейското за младежи

Португалия и Нидерландия не успяха да се победят в среща от група "А" на Европейското първенство за младежи, което се провежда в Грузия и Румъния. Мачът завърши 1:1 - резултат, който не устройва нито един от двата тима. Те са на последните две места в групата и ще търсят задължителна победа в последния кръг, за да си осигурят участие на четвъртфиналите.

Португалците, водени от Фабио Силва, Нуно Тавареш и Педро Нето, действаха по-прибрано, но контрите им бяха много опасни. В 20-ата минута Нето центрира към близката греда и там Андре Алмейда засече топката за 1:0. Нидерландците опитаха да отговрят веднага, но Крисенсио Съмървил и Юрген Екеленкамп направиха пропуски пред вратата на Селтон Биай.

През второто полувреме "лалетата" доминираха и заслужено се добраха до точката. Изравнителното попадение реализира нападателят на Аякс Брайън Броби в 78-ата минута след подаване на резервата Ваутер Бургер. Нидерландците имаха и други положения, но стабилните намеси на Биай не позволиха да се стигне до пълен обрат.

В последния си мач Португалия ще играе срещу Белгия и само победа може да класира тима на Руи Жорже напред. Нидерландия пък ще се изправи срещу домакина Грузия, който оглавява групата с 4 точки.