Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Албания взе своето при гостуването на Фарьорските острови

Албания победи с 3:1 като гост Фарьорските острови в мач от група "Е" на квалифакациите за Евро 2024. Головете за албанците отбелязаха Недим Байрами (19'), Кристиан Аслани (51') и Ернест Мучи (90'), а за домакините се разписа Одмар Фаро (45').

Гостите започнаха по-добре мача и логично поведоха. Те откриха резултата в 19-ата минута чрез Недим Байрами. Албанците имаха добра възможност да удвоят преднината си, но Сокол Чикалеши пропусна дузпа в 32-рата минута. От това се възползваха домакините, които изравниха в самия край на полувремето чрез защитника Одмар Фаро.

Албанците обаче започнаха по-мобилизирано втората част и отново поведоха в 51-вата минута чрез Кристиан Аслани - 1:2. В самия край на срещата пък Ернест Мучи реши всичко за крайното 1:3 в полза на Албания.

Така албанците записаха втора поредна победа в квалификациите и в момента са на втората позиция в групата, само на точка зад лидера Чехия. Фарьорските острови пък остават последни само с 1 точка.

Снимки: Imago