Холанд донесе първи успех на Норвегия

Норвегия спечели с 3:1 домакинството си на Кипър от 4-ия кръг в група "А" на евроквалификациите и се изкачи на трето място в класирането с 4 точки, колкото има и вторият Грузия. Ерлинг Холанд беше в основата на успеха с попадения в 56-ата и 60-ата минута. За скандинавците се разписа и Ола Солбакен (12'), а Григорис Кастанос оформи крайния резултат в добавеното време.

Това беше първа победа за норвежците от старта на квалификациите, но шансовете на тима да се пребори за класиране на еврофиналите не са никак големи след слабия старт. Кипър пък регистрира четвърто поредно поражение и по всички личи, че ще финишира на последното място в групата.

Надмощието на Норвегия беше по-осезаемо преди почивката и още в 12-ата минута Солбакен откри резултата след подаване на Александър Сьорлот. Домакините създадоха още няколко чисти положения, но не се възползваха от тях. В 56-ата минута Холанд удвои от дузпа, а в 60-ата получи перфектен пас от Мартин Йодегор и преодоля Жоел Мол.

Кипър върна един гол чрез Кастанос в последните секунди на мача. Отборът на Тимур Кецбая единствен в групата няма точка, а в началото на септември му предстои домакинство на водача Шотландия.