Норвежкият селекционер обясни за смяната на Холанд: С него сякаш играхме в намален състав

Селекционерът на Норвегия Стале Солбакен обясни защо замени нападателя Ерлинг Холанд в мача от третия кръг на квалификациите за Евро 2024 срещу Шотландия, загубен с 1:2. Смяната дойде в 84-тата минута, а само няколко минути по-късно гостите отбелязаха двата си гола за обрата в двубоя.

Шотландия потопи в сълзи Холанд и компания със светкавичен късен обрат

„Ерлинг сам поиска да бъде сменен. Задържахме го на терена 10-12 минути вповече. В последните минути с него сякаш играехме в намален състав. Беше напълно изразходван. Просто се задъхваше“, аргументира се Солбакен след поражението.

В тази среща 22-годишният норвежец отбеляза гола за своя отбор от дузпа. Шотландия остава на върха в група „А“ с 9 точки, докато Норвегия е на трета позция с едва 1.

Снимки: Imago