Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Куриозен гол зарадва Словакия в Рейкявик

Словакия постигна много ценна победа в квалификациите за Евро 2024. Тимът се наложи с 2:1 в гостуването си на един от основните си конкуренти в група "J" в лицето на Исландия в Рейкявик.

Гостите поведоха в 27-ата минута, когато Юрай Куцка със страхотен изстрел от дистанция порази вратата на съперника за 0:1.

Исландия се окопити и успя да възстанови равенството в 40-ата минута от дузпа. Вилур Вилумсон бе спънат в наказателното поле от Давид Ханцко, а Алфред Финбогасон бе точен от бялата точка за 1:1.

В 69-ата минута Словакия стигна до втори гол по доста куриозен начин. Томаш Суслов бе напът да се измъкне в наказателното поле, там Йохан Гудмундсон притича и изрита топката, но тя рикошира в играча на гостите и прехвърли вратаря за 1:2.

Така Словакия прибави важни три точки в актива си, като вече има 7 и заема 2-рото място във временното класиране. Исландия се срина до 5-ата позиция с 3 спечелени точки до момента.