Бруно Фернандеш поведе Португалия за успех над Босна

Португалия продължава да ниже победи на сметката си в група "J" на европейските квалификации. Тази вечер "мореплавателите" надвиха Босна и Херцеговина с 3:0, като вече имат три успеха от три мача, а освен това все още не са допуснали гол във вратата си. Резултатът донякъде лъже, защото гостите играха доста равностойно на своя по-класен опонент и също имаха своите възможности, но не ги оползотвориха. Над всички на "Луш" бе халфът Бруно Фернандеш, който асистира за първия гол на Бернардо Силва в 45-ата минута, а след това сам наниза другите две попадения за домакините в 77-ата и 93-тата минута.

Кристиано Роналдо водеше атаката на Португалия, като имаше подкрепата на Бернардо Силва и Жоао Феликс в предни позиции. Бруно Фернандеш и Жоао Палиня пък си партнираха в средата на терена.

За Босна изнесен таран бе Един Джеко, а по крилата действаха Миралем Пянич и Мирослав Стеванович. В средата на терена започнаха Амир Хаджиахметович, Гойко Кимирот и Амар Дедич.

Първата по-опасна атака в мача бе за гостите. Хаджиахметович стреля от дистанция и ударът му не бе твърде далеч от целта, но все пак мина встрани.

В 22-рата минута отново босненци бяха близо до гола. Адриан Баришич опита нещо средно между центриране и удар и топката се насочи коварно към вратата на Диого Коща, който обаче внимаваше и спаси.

Само минута по-късно Кристиано Роналдо прати топката във вратата на Босна след изстрел с глава, но попадението не бе зачетено заради засада.

Босна пропусна най-добрата си възможност в 29-ата минута. Тогава Джеко получи прекрасен пас в близост до вратата, но ветеранът не успя да отправи достатъчно добър изстрел от воле и прати кълбото над напречната греда.

В 37-ата минута и Португалия стигна до първия си по-добър шанс в мача. Жоао Феликс стреля технично от границата на пеналта и само блестящата намеса на вратаря Шехич попречи да се стигне до гол.

В 45-ата минута домакините изчакаха своя шанс и нанесоха своя удар. Бруно Фернандеш пусна перфектен пас в коридор за Бернардо Силва, който технично копна топката над плонжа на вратаря за 1:0.

Втората част започна с шанс за "мореплавателите". В 49-ата минута Бруно Фернандеш стреля от дистанция, но над вратата.

В 60-ата минута Сеад Колашинац отправи точен, но слаб удар, който не затрудни особено Диого Коща.

В 75-ата минута Бруно Фернандеш бе оставен непокрит около точката на дузпата, но в последния момент Саничанин успя да протегне крак и да блокира удара на халфа.

Две минути по-късно футболистът на Манчестър Юнайтед все пак се разписа. Той бе намерен с прекрасно центриране от Рубен Невеш и с глава прати топката във вратата за 2:0.

В 80-ата минута отново Фернандеш бе изведен на голова позиция. Той изскочи зад защитата и опита елегантно да прехвърли вратаря, но не намери очертанията на вратата.

Босна имаше добър шанс в 82-рата минута, когато Амар Дедич стреля силно от дистанция, но Диого Коща внимаваше и спаси.

В 88-ата минута резултатът по чудо не стана 3:0. Диого Жота бе намерен на метри пред вратата, но не успя да отбележи, благодарение и на блестящата намеса на вратаря Шехич.

Минута по-късно и Диого Коща демонстрира прекрасен рефлекс, спасявайки чудесен изстрел на Саид Хамулич.

В 3-тата минута на добавеното време Бруно Фернандеш все пак добави втори гол на сметката си. Той отбеляза много красив гол с изстрел в горния десен ъгъл на вратата, оформяйки крайното 3:0.

Така Португалия вече има 9 точки в актива си и е едноличен лидер в групата с впечатляваща голова разлика от 13:0. Босна остава на 4-тата позиция с 3 спечелени точки до момента.

Снимки: Imago