възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Ал Ахли спечели за рекорден път Африканската Шампионска лига

Египетският Ал Ахли спечели Африканската Шампионска лига по футбол след успех във финала срещу мароканския Уидад. Реваншът на стадион “Мохамед V” в Казабланка пред 50 000 зрители завърши 1:1 и Ал Ахли триумфира с трофея с общ резултат 3:2 след победата в първата среща в Кайро с 2:1.

Мароканците, които бяха носители на купата за миналата година, поведоха с гол на Яхия Атият Алах в 27-а минута на реванша, но защитникът Мохамед Абдел Монем изравни в 78-а минута и донесе трофея на египетския гранд.

Тимът на Ал Ахли е рекордьор в африканската Шампионска лига с 11 титли.