Ал Ахли взе крехък аванс пред Уидад във финала за Африканската Шампионска лига

Египетският Ал Ахли победи мароканския Уидад Казабланка с 2:1 като домакин в Кайро в първия мач от финала в Африканската Шампионска лига. Реваншът ще се играе на 11 юни в Казабланка.

Домакините поведоха с 1:0 в четвъртата минута на добавеното време на първата част след попадение на 29-годишния нападател Пърси Тау. Махмуд Караба покачи аванса на Ал Ахли на 2:0 в 59-ата минута, но гостите върнаха един гол в 86-ата минута, дело на влезлия като резерва четири минути по-рано Сайфедин Бухра. Попадението може да се окаже много важно предвид предстоящия реванш и правилото за гол на чужд терен.

През този сезон шампионът ще бъде определен в два мача, след като в предишните три издания се провеждаше само един финален двубой. През миналата година двата отбора отново се срещнаха, като Уидад победи Ал Ахли с 2:0 в срещата за трофея, която се проведе в Казабланка.

Отборът на Ал Ахли е носител на рекордните 10 титли от Шампионската лига на Африка, а мароканците се целят в четвърто отличие.