Скот Карсън с втори триумф в Шампионската лига на “Ататюрк”

Третият вратар на Манчестър Сити Скот Карсън снощи за втори път се окичи с медал от триумф в Шампионската лига. 37-годишният страж не е играл нито една минута в официален мач за “гражданите” този сезон, но имаше поводи да празнува след победата на неговия тим срещу Интер.

Предишният му медал е от 2005 г., когато е част от отбора на Ливърпул, а успехът отново идва на стадион “Ататюрк” в Истанбул. Преди 18 години Карсън има далеч по-големи заслуги за трофея, тъй като е титуляр за мърсисайдци в домакинството срещу Ювентус на четвъртфиналите, което “червените” печелят с 2:1. Така той вече два пъти е печелил Шампионската лига, докато играчи като Джанлуиджи Буфон и Златан Ибрахимович никога не са вдигали купата.

Карсън има два изиграни мача в рамките на три сезона за Сити, но наскоро подписа нов договор и ще остане в клуба най-малко до юни 2024 г. Стражът е обичан на “Етихад”, отношенията му с другите вратари - Едерсон и Щефан Ортега, са отлични и той е пример за юношите.

Снимки: Imago