Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Верстапен опроверга доктор Марко за подобренията по RB19

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен опроверга твърденията на съветника на Ред Бул доктор Хелмут Марко за подобренията по автомобила на тима RB19, който ще се използват този уикенд в Барселона.

Ред Бул стартира много силно сезон 2023 - 6 победи в първите 6 състезания, а Макс Верстапен и Серхио Перес заемат първите две места в класирането при пилотите. И доктор Марко се опита да притисне допълнително другите тимове като обясни преди началото на уикенда в Барселона, че RB19 ще става все по-бърз и силен.

“Този уикенд ще пробваме нещо ново, което може да даде голяма разлика”, поясни доктор Марко пред австрийския тв канал OE24.

Верстапен: Едва ли ще спечелим всички състезания

Верстапен обаче обясни вчера на пистата, че не би трябвало да очакваме кой знае какви изненади относно развитието на автомобила на световните шампиони този уикенд.

Перес: Имам скоростта да победя Макс

“Мисля, че Хелмут се е развълнувал твърде много - заяви световният шампион. - Не знам защо, ние ще изпълняваме обичайната си програма, нямаме някакви големи новости или промени. Но ние трябва да сме бързи в Барселона, стига да намерим добър баланс при настройването на колата.”