Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Генчев се похвали с нещо, което нито един друг тим от efbet Лига не е постигал срещу Левски, ЦСКА и Лудогорец

Наставникът на Локомотив (София) Станислав Генчев разясни след поражението с 1:2 от Ботев (Пловдив), че сезонът за неговия тим е добър, тъй като е стигнал полуфинал за Купата и е взел 8 точки от Левски, ЦСКА и Лудогорец - нещо, което нито един друг отбор не е постигнал. Той допълни, че няма как неговите състезатели да отпишат срещата от последния кръг в първенството, която е гостуване на Славия.

Ботев (Пд) обърна Локо (Сф) в “Надежда” и стигна до първа победа в плейофите

"В ситуацията, в която се намираме, дадоха каквото могат. Допуснахме две груби грешки, които бяха наказани от противника. Създадохме в пъти повече положения, но успеваемостта беше малка.

Получи се отпускане, а им казах, че трябва да запазят концентрация 90 минути. Трябваше да вкараме два гола през първото полувреме, а се оттеглихме на почивка при 1:1.

През първото полувреме играхме добре, имаше атаки с по-продължително разиграване. Като цяло резултатите не са добри през последните два мача и това малко разваля настроението. За Купата стигнахме полуфинал. Ние спечелихме 8 точки от лидерите Левски, ЦСКА и Лудогорец. Нито един друг тим не е спечелил толкова точки.

Няма тренировка или мач без значение. Да не говорим за малкото столично дерби. Има вражда със Славия. Много футболисти се пазят, пестят сили и нямат желание да играят, тъй като договорите им изтичат, но им благодаря, че играят.

Нямам предложение от друг отбор. Тук винаги е имало финансова сигурност. Всичко е точно и коректно благодарение на Иван Василев. Щом той остава, съм сигурен, че това нещо ще продължи”, каза Генчев.