Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Ботев (Пд) обърна Локо (Сф) в “Надежда” и стигна до първа победа в плейофите

Ботев (Пловдив) надви Локомотив (София) като гост с 2:1 в двубой от 35-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” най-после успяха да постигнат успех след разделянето на отборите, след като от началото на плейофната фаза имаха три загуби и едно равенство. Първо Антонио Вутов откри резултата в 33-ата минута от дузпа, но само 5 минути по-късно Николай Минков (38’) успя да изравни. В началните минути на второто полувреме един от най-добрите играчи на терена в днешния мач Абдулайе Траоре вкара второ попадение за пловдивчани (50’) и така спечели трите точки за своя тим. Мачът иначе бе без значение и за двата отбора, тъй като се намират на последните две места в групата и нямат шанс за по-предно класиране.

Срещата стартира двуостро и открито, като до 12-ата минута имаше цели седем изстрелa към някоя от двете врати. Нито един от тях не бе достатъчно точен и не затрудни някой от вратарите. Първият по-опасен удар дойде в 19-ата минута, когато при една от атаките на Локомотив топката стигна до Красимир Милошев. Той опита диагонален удар от границата на наказателното поле, но кълбото профуча на сантиметри от гредата.

25 Локомотив (София) 1:2 Ботев (Пловдив)

8 минути по-късно Бруно Франко отправи меко центриране отляво, което намери Божидар Кацаров. Халфът стреля с глава от сравнително близка дистанция, но Аргилашки успя да се намеси и предотврати попадение в своята врата.

В 32-ата минута обаче “железничарите” получиха правото да изпълнят дузпа, след като Николай Минков скочи остро в краката на Станислав Костов. С изпълнението се зае Антонио Вутов, който прати вратаря в грешния ъгъл и откри - 1:0.

Само 5 минути по-късно обаче “канарчетата” се върнаха в мача. Херман получи фронтално пред наказателното поле и с хубав пас изведе Минков. Офанзивният футболист пое, пребори се с Дуарте и с хубав удар прокара топката покрай Гайе - 1:1.

В 45-ата минута Траоре бе изведен сам срещу Гайе и от сравнително малък ъгъл нападателят стреля. За негово нещастие обаче топката срещна страничния стълб. Това се оказа и последното положение за първата част.

Още в началните минути на второто полувреме гостите успяха да обърнат резултата. Всичко започна след хубав рейд на Матеус Дуарте, който премина елегантно покрай няколко футболисти в “жълто” и навлезе в наказателното поле. Вместо да подаде на намиращия се на добра позиция Станислав Костов обаче, футболистът реши да завършва сам и Аргилашки улови. Вратарят на Ботев веднага стартира контраатака, при която Траоре получи дълъг пас от Минков и остана сам срещу Гайе. За разлика от първото полувреме, когато нападателят нацели гредата, този път той бе безпогрешен и вкара за 1:2.

В 63-ата минута Генев засече центриране от Колев с глава, но стражът на Локомотив спаси. В следващите минути бързият Траоре продължаваше да тормози защитата на Локомотив и на няколко се измъкваше от бранителите в "червено-черно". В 74-ата минута хубава контраатака завърши с удар на Минков, получил пас именно от Трарое, но топката излезе в аут.

Малко след тази ситуация Милошев стреля много мощно от границата на наказателното поле на Ботев, но стражът на гостите изби. В 85-ата минута Карлос Франса остана сам срещу Аргилашки, но стражът скъси ъгъла и успя да избие последвалия шут.

В 90-ата минута реферът отсъди втора дузпа за столичани. Малембана стреля от близка дистанция, но топката се отклони в ръката на влезлия като резерва Ситев. На повторенията обаче се видя, че младият футболист на Ботев е прибрал плътно своята ръка до тялото и наказателен удар не би следвало да има. След преглеждане на ситуацията с ВАР съдията поправи грешката си и отмени решението си. Малко след това пък Франса получи втори жълт картон и бе изгонен.

Това бе и последното интересно нещо в срещата.

В класирането Ботев вече има 36 точки, но както вече стана ясно, няма как да се покачи по-нагоре от 10-ата позиция. Локо (Сф) е девети с 42 точки на 10 от осмия Арда.

ЛОКОМОТИВ 1:2 БОТЕВ

1:0 Антонио Вутов (33) - дузпа
1:1 Николай Минков (38)
1:2 Абдулайе Траоре (50)

Стартови състави:

Локомотив: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов, 89. Матеус Дуарте, 29. Станислав Костов, 13. Селсо Рапосо, 11. Карлос Франса.

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 2. Роеи Херман, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 7. Лъчезар Балтанов, 15. Джеймс Ето’о, 17. Никола Минков, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 25. Станислав Работов, 30. Димитър Папазов.