Тунис се разправи с Ирак за едно полувреме на Световното по футбол за младежи до 20 години

Отборът на Тунис постигна важна победа срещу селекцията на Тунис с 3:0 във втория кръг от груповата фаза на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Аржентина. С това африканците се изравниха по точки със своите връстници от Уругвай, които заемат второто място в Група “Е” на турнира.

Победата за младежите на Тунис дойде през второто полувреме, като първият гол бе отбелязан от Юсуф Снана в 55-ата минута, а скоро след това в 57-ата минута преднината бе удвоена чрез Шаим Ел Джебали, който се състезава втория отбор на френския Лион. Крайният резултат бе оформен малко преди края на редовното време, когато в 86-ата минута от дузпа се разписа Махмуд Горбел.

На 28 май (неделя) от 21:00 българско време селекцията на Тунис излиза в последния си мач от груповата фаза на турнира срещу връстниците си от Уругвай, където трябва да гони задължителен успех, защото двата тима имат еднакъв брой точки, но южноамериканците са с по-добра голова разлика.

Снимки: Gettyimages