Осасуна надви Атлетик Билбао в прекия сблъсък за Европа

Отборът на Осасуна надви състава на Атлетик Билбао с 2:0 в домакинството си от 36-ия кръг на Ла Лига. Победата се оказа изключително ценна за момчетата на Ягоба Арасате, защото два кръга преди края на шампионата на Испания те вече заемат 7-ото място в класирането, което дава право на участие в предварителните кръгове на Лигата на Конференциите през следващия сезон.

Играчите на Осасуна изковаха успеха с два гола през второто полувреме на двубоя. За първи път те удариха съвсем скоро след почивката между двете части и така в 50-ата минута Анте Будимир откри резултата. В 77-ата минута преднината им стана още по изразителна и Лукас Торо покачи на 2:0, което се превърна и в крайния резултат.

Ударът за Атлетик Билбао беше изключително неприятен, защото футболистите на Ернесто Валверде преди мача заемаха седмото място, но те вече не държат съдбата си в собствените си ръце. До края на сезона имат срещи с вече изпадналия Елче и гостуване на разколебания Реал Мадрид, докато Осасуна трябва да се справи със състава на Хетафе, както и с тима на Жирона, който също е в борбата за Европа.