Еспаньол заби 3 гола за 15 минути на Атлетико, но не се отдалечи от пропастта

Атлетико Мадрид не успя да си второто място в Ла Лига само няколко часа, след като на него се настани Реал Мадрид. "Дюшекчиите" направиха 3:3 при гостуването си на Еспаньол, макар че водеха с 3:0, и останаха на точка след кралския клуб. Еспаньол може да се гордее с представянето си и с факта, че вкара три гола за 15 минути през второто полувреме, но равенството още повече приближи тима от Барселона до изпадане от елита. "Папагалчетата" се намират на предпоследната 19-та позиция в подреждането и дори победи срещу Валенсия и Алмерия в оставащите два кръга най-вероятно няма да са достатъчни за тима на Луис Гарсия да оцелее.

Саул Нигес се разписа във втори пореден двубой и даде преднина на Атлетико в 21-ата минута. В края на първото полувреме Антоан Гризман удвои, а веднага след почивката Яник Ферейра-Караско наказа домакините с трето попадние. Мексиканският защитник Сесар Монтес върна един гол в 64-ата минута, а в 75-ата Хоселу реализира дузпа. Щурмът на каталунците продължи и в 79-ата минута резервата Винисиус Соуса вдигна феновете на "РСД" на крака - 3:3. До края обаче Еспаньол не се въползва от шансовете си пред вратата на Атлетико и мисията да оцелее изглежда все по-трудна.

Атлетико искаше да си върне на този съперник за равенството в Мадрид през есента. Диего Симеоне даде почивка на част от основните си футболисти и сред титулярите се появиха Саул и Аксел Витсел, а на вратата отново беше Иво Гърбич на мястото на контузения Ян Облак. Хърватинът направи няколко впечатляващи спасявания и беше с основна заслуга за това Атлетико да не допусне още по-шокиращ обрат.

Първият гол за Атлетико падна след пас на Марио Ермосо, който е бивш футболист на Еспаньол, и точен завършващ удар на Саул. Левият страничен стълб също помогна на халфа да открие резултата. В 44-ат минута мадридчани органзиираха хубава атака, при която Фернандо Пачеко направи добро спасяване, после Ферейра-Караско уцели гредата, а при добавката Гризман прати топката зад голлинията.

В 46-ата минута Ферейра-Караско се оказа на точното място след намеса на Пачеко и сякаш интригата изчезна. Еспаньол обаче не се предаде. През целия мач "папагалчетата" създаваха положения и чак в 64-ата минута стигнаха до гол, след като Сесар Монтес засече с глава центриране на Алейш Видал от корнер за 1:3.

Домакините се вдъхновиха, а безгрешният до момента Гърбич фаулира Хавиер Пуадо в наказателното поле и четвърт час преди края Хоселу получи шанс да се разпише от дузпа. Нападателят не сбърка и отбеляза своето попадение номер 16 през сезона. Защитата на Атлетико стана много неориентирана и в 79-ата ново добро центриране на Видал стигна до Винисиус Соуса, който я заби под гредата и хвърли в екстаз привърженицните на Еспаньол.

Пълният обрат вече изглеждаше съвсем реален, а и до края на мача оставаше доста време. В 82-ата минута Хоселу изскочи сам срещу Гърбич, но стражът на Атлетико отрази удара му. Гостите също можеха да измъкнат победата при няколко контри, но не се възползваха от огромните пространства, оставени от играчите на Еспаньол

"Папагалчетата" имат 35 точки - с три по-малко от Хетафе, Кадис и Валядолид. Валенсия, Селта и Алмерия също не са си осигурили оставане в Ла Лига. В последните два кръга Еспаньол ще е гост на Валенсия и домакин на Алмерия. Другите от замесените в битката за оцеляване също ще се изправят в преки двубои, което прави финала на сезона изключително интересен.

Снимки: Gettyimages