Еспаньол тресна Райо Валекано в Мадрид и продължава да се надява на спасение

Еспаньол успя да спечели с 2:1 гостуването си на Райо Валекано в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за каталунския тим бяха дело на Сержи Дардер (23’) и Нико Меламед (60’), а между тях точен за домакините бе Раул Де Томас (42’) от дузпа. Това бе и първа победа на “папагалчетата” като гост през този сезон.

Гостите откриха резултата в 23-ата минута с първата по-сериозна опасност в срещата, когато центриране отляво не бе изчистено добре, топката отиде в Сержи Дардер, който с хубав удар направи 0:1. Футболистите на Андони Ираола успяха да възстановят равенството няколко минути преди края на първата част, когато Оскар Хил първо не се намеси при центриране в наказателното поле, изчака кълбото да тупне, след което секунди след това игра с ръка, което доведе до дузпа. Зад топката застана Раул Де Томас и възстанови равенството. Домакините можеха да постигнат и пълен обрат в добавеното време на първата част, когато Серхи Гомес стреля опасно след корнер. но не сполучи.

“Папагалчетата” бяха доста активни в началото на втората част и пропуснаха няколко добри положения за ново попадение. Еспаньол успя отново да излезе напред след час игра, когато Сержи Дардер направи отличен пробив между няколко футболисти на Райо Валекано, бе фаулиран, но въпреки това устоя, отправи удар, който срещна лявата греда на Столе Димитриевски, но Нико Меламед бе на правилното място и довкара топката в мрежата за 1:2.

С тази победа Еспаньол продължава да е на предпоследното място в класирането, но вече с 34 точки, само на една от Хетафе и Валядолид, и продължава да се надява, че в последните три двубоя от първенството в Ла Лига ще успеят да се спасят. Домакините от Райо Валекано пък са 11- и в подреждането с 46 точки и са в златната среда, но и също така на горе-долу равно разстояние от по-предните места и дъното в таблицата.

Снимки: Gettyimages