Интригата в Белгия ще е до последния кръг

Плейофите за титлата в белгийското първенство предлагат изключителна драма. Два кръга преди края на сезона три отбора имат шансове за първото място. Днес Генк и Роял Юнион СЖ направиха 1:1, а Антверп загуби с 0:2 от Брюж, който единствен от първата четворка не може да стане шампион.

Водачът от редовния сезон Генк е в най-лоша форма. В двубоя срещу Роял Юнион Сж тимът поведе още в 13-ата минута с гол на Марк Маккензи, но в 39-ата Виктор Бонифейс изравни и остави своя отбор на върха с равни точки с Антверп - по 45.

Антверп можеше да се откъсне на върха, но отстъпи с 0:2 на действащия шампион Брюж, който загуби всеки от последните си три мача в плейофите. Каспер Нилсен даде преднина на "синьо-черните" в 51-ата минута, а в 62-ата датчанинът се разписа отново и осигури победата на Брюж.

В класирането водят Антверп и Роял Юнион с по 45 точки, Генк е с 42, а Брюж с 33. Още в следващия кръг един срещу друг ще се изправят Антверп и Роял Юнион СЖ.