Най-младият състав на Моуриньо в Серия “А” измъкна само реми от тима на поредния ученик на Специалния

Отборите на Болоня и Рома завършиха наравно 0:0 на “Ренато Дал’Ара” в двубоя помежду им от 35-ия кръг на Серия "А". Така “вълците” регистрираха пети пореден шампионатен мач без победа, а “рособлу” не са спечелили нито една от последните си шест срещи.

Любопитното е, че заради множеството ротации около днешните си титуляри Жозе Моуриньо пусна най-младия си състав в мач от Серия А, като средната възраст на играчите на “вълците” беше 25 години и 34 дни. След като преди няколко дни Специалния се изправи срещу бившия си възпитаник в Реал Мадрид Чаби Алонсо като част от сблъсъка с Байер (Леверкузен) в Лига Европа, спечелен с 1:0, този път на другата скамейка беше бившият му играч в Интер Тиаго Мота. Португалският наставник обаче в този случай не успя да запише успех над своя ученик.

Що се отнася до самия мач, в него почти липсваха голови положения пред двете врати. Домакините бяха тези, които владееха инициативата през по-голямата част на двубоя, но така и не оползотвориха предимството си в притежанието на топката.

След това реми Рома остава на шестата позиция в класирането с актив от 59 точки или на 6 от градския съперник Лацио, който е четвърти. Болоня пък заема 11-ото място с 47 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages