Фрозиноне се завърна в Серия "А" пред погледа на Гълъбинов

Отборът на Фрозиноне се завърна в Серия “А” след пауза от 4 години. Това се случи след успеха с 3:1 на Реджина, за който се състезава Андрей Гълъбинов, в мач от 35-ия кръг на Серия “Б”.

Родният таран остана резерва за своите, които след мача все още държат 8-ото място Серия “Б”, което дава право на участие в плейоф за класиране в Серия “А”, докато съставът на Фабио Гросо е убедителен лидер със 71 точки и тази победа му гарантира изкачване в елита на италианския футбол, тъй като три кръга преди края на сезона води с 10 точки пред третия Бари.

Срещата не се разви добре за отбора на Филипо Индзаги и Фрозиноне вкара два гола още преди почивката чрез Дженаро Борели (31') и от дузпа чрез Роберто Инсиние (42'). Малко след началото на второто полувреме Ернани (51) намали изоставането, но почти веднага след това Джузепе Казо (57') уби интригата с трети гол. Т

Така препълнените трибуни на стадиона нямаха търпение срещата да свърши, за да започнат големите празненства, които тифозите на тима чакаха от четири години. Отборът воден от световния шампион Гросо е напълно заслужено спечели промоция и правото догодина официално да приема грандовете Ювентус, Милан, Интер, Рома, Наполи, Лацио в мачове от Серия "А".

Победата, която е под номер 21, върна Фрозиноне на победния път след две последователни равенства, докато Реджина записа трети пореден мач, в който не успя да победи и не познава вкуса на победата от 10 април насам, когато за последно бе сломен тима на Венеция.

Снимки: Gettyimages