Рейнджърс разби Селтик за пръв път от известно време

Рейнджърс разби с 3:0 Селтик в дербито на “Старата фирма” в мач от 35-ия кръг на шотландската Премиършип. Трима различни голмайстори бяха точни за домакините - Тод Кантуел (5’), Джон Сутар (34’) и Фешън Сакала (70’). Това бе първи успех за тима в синьо в голямото дерби на Шотландия в последните седем двубоя между двата тима

Рейнджърс откри резултата още в петата минута, когато Джон Лундстрам от далечно разстояние, Джо Харт не реагира достатъчно добре и Тод Кантуел с добавка откри резултата за 1:0. “Детелините” можеха да изразвнят резултата в ответната атака, когато Лиел Абада изведе отлично водещия атаката Хюн-Гю О, но той успя само да нацели десния стълб на вратата. След четвърт час игра отново играчите на Ангел Пастекоглу пропуснаха добра възможност, този път чрез Лиел Абада.

Футболистите на Майкъл Бийл удвоиха преднината си в 34-ата минута, когато Джон Сутар намери топката отлично след корнер и не остави шансове на не особено добре подредената отбрана на Селтик.

Гостите отново потърсиха гол, който да върне интригата в срещата още пет минути след началото на втората част. Матю О’Райли получи хубав пас на границата на наказателното поле и стреля, но Роби Макрори направи добро спасяване. Така се стигна до 70-ата минута, когато сериозна грешка в отбрната на Селтик, Фешън Скала успя да открадне топката и да напредне, след което напълно сам да преодолее Джо Харт и да отбележи трети гол за своя тим и да сложи точка на спора. Въпрек и този триумф Рейнджърс продължава да изостава на цели десет точки от Селтик, който е водач в класирането с 95 пункта.

Снимки: Gettyimages