Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Милчо Ангелов завърши сезона в Румъния с 16-и гол и победа

Българският нападател Милчо Ангелов завърши сезона в румънската втора лига с гол и победа за отбора си ФК Брашов. Той вкара победното попадение за крайното 2:1 при гостуването на Думбравица и така завършва сезона с 16 гола.

Гостите от Брашов започнаха активно и още в 12-ата минута Ангелов пропусна с глава да ес разпише. Все пак нападателят от Република Северна Македония Зоран Митров по идентичен начин засече центриране в 32-ата минута Брашов поведе.

Тудор Моциу с глава изравни за 1:1 в 59-ата минута. Равенството бе само за няколко минути, защото Милчо Ангелов направи 2:1 за Брашов. Българинът се разписа след добавка, отляво на вратаря, който изби удар на Ади Чика-Роша.

С тази победа ФК Брашов събира 44 точки и завършва 1-и в група В на плей-аута или общо на 7-о място в генералното класиране. Другият победител в група А – Чиксереда има 39 и понеже изостава с повече от 3 точки директен мач за 3-ото място няма да се играе.

Ангелов оглави листата при голмайсторите в Лига 2 на Румъния с 16 гола, но най-вероятно ще бъде задминат от Богдан Чиприлю от КСА Стяуа, който е с 15, но има да играе още 4 мача, тъй като плейофа за влизане е в 9 кръга. Освен мачовете за влизане, в румънската Втора лига остават и два директни мача за оставане между букурещките отбори Металоглобус и Прогресул-Спартак.